۵ حقیقتی که لازم است در مورد تبلیغات ویدیویی بدانید

۵ حقیقتی که لازم است در مورد تبلیغات ویدیویی بدانید | تبلیغات تلفن همراه عدد

با نگاهی روانشناختی به تبلیغات، دو روش کلیدی جهت قانع‌کننده بودن تبلیغات وجود دارد: روش مرکزی و روش محیطی.

روش مرکزی اشاره به شرایطی دارد که مشتری احساس می‌کند به آن محصول نیاز دارد یا می‌خواهد محصول را داشته باشد. در روش مرکزی، تصمیم‌گیری بر مبنای حقایق و منطق است.

در روش محیطی که به عنوان “نشانه” نیز شناخته می‌شود. ، مصرف‌کننده تصمیمات خود را براساس محرک‌های سطحی می‌گیرد. نشانه‌ها می‌تواند شامل رنگ‌ها، موسیقی، داستان سرایی و غیره باشد. در روش محیطی ممکن است، حقایق و محتواها نادیده گرفته شود.در تبلیغات، ویدیوها نسبت به عکس‌ها در کاربران نشانه‌های احساسی بیشتری ایجاد می‌کنند، تبلیغات ویدیویی قابلیت داستان سرایی گسترده و جذب طیف گسترده‌ای از احساس‌ها را دارند.

استفاده از هر کدام از این روش‌ها، در نهایت با یک هدف مشترک همگام است: فروش محصول یا خدمات با ایده پشت آنان. ایده‌هایی که پاسخ‌های احساسی خاصی همانند: شادی، غرور، خشم، ناراحتی، خنده، نوستالژی و غیره به وجود می‌آورند. این احساسات، در مخاطبان اشتیاق به وجود می‌آورند و رابطه‌ای میان برند و مخاطبان می‌سازند.

اگر همچنان علاقمندید اطلاعات بیشتری در مورد تبلیغات ویدیویی و نحوه تاثیر آن بر مصرف‌کنندگان به دست آورید، به خواندن مقاله ادامه دهید.

با تبلیغات ویدیویی اعتماد بسازید

مردم تبلیغات ویدیویی را بیشتر از تبلیغات معمولی دوست دارند. گزارش Nielsen در سال ۲۰۱۲، نشان می‌دهد ۳۶% از مردم به تبلیغات ویدیویی اعتماد دارند. علاوه بر این، افرادی که از مشاهده تبلیغات ویدیویی لذت برده‌اند، احتمال خرید کردن آنان ۹۷% افزایش می‌یابد.

با توجه به این مطلب که امروزه، افراد کمتر به تبلیغات اعتماد می‌کنند ، تبلیغات ویدیویی روشی بسیار موثر جهت رسیدن به مخاطبان جدید و تاثیرگذاری بر رفتار آنان است.

مردم ویدیوها را بر متن‌ها ترجیح می‌دهند

قدرت بازاریابی ویدیویی از این حقیقت سرچشمه می‌گیرد که مردم ویدیو را بیشتر از متن دوست دارند. این طبیعت انسان است: مشاهده کردن چیزی که هم سرگرم‌کننده است و هم درک آن آسان‌­تر می­‌باشد همیشه ساده‌تر از خواندن است.

برمبنای Animoto، تعداد مصرف‌کنندگانی که تماشای تبلیغ ویدیویی محصول را به خواندن در مورد آن محصول ترجیح می‌دهند، ۴ برابر است. اگر مصرف‌کنندگان بین ویدیو و متن در یک صفحه حق انتخاب داشته باشند، ۶۹% آنان ترجیح می‌دهند، به تماشای ویدیو در مورد محصولات یا خدمات بپردازند.

این مطلب به خصوص در مورد محتواهای ویدیوهای تبلیغاتی بسیار درست است. چه کسی وقت خواندن تبلیغی را دارد، زمانی که می‌تواند به سادگی تماشا کند؟

استودیوی Adelie، که کمپانی بازاریابی ویدیویی است، متوجه شد کاربران داخل وب‌سایت‌هایی که دارای ویدیو هستند، ۸۸% زمان بیشتر صرف می‌کنند.

۵ حقیقتی که لازم است در مورد تبلیغات ویدیویی بدانید | تبلیغات تلفن همراه عدد

 

شما نباید تمام کمپین‌های تبلیغاتی متنی خود را دور بریزید. در عین حال که، تاثیر ویدیو بر مصرف‌کننده طولانی مدت‌تر است، شما باید ویدیو تبلیغاتی خود را با تبلیغات متنی خود ترکیب کنید. در این حالت نرخ تعامل تا ۲۲% افزایش می‌یابد.

به یاد داشته باشید: از ویدیوها در کمپین‌های تبلیغاتی و صفحه فرود خود استفاده کنید، بدین ترتیب مردم زمان بیشتری را در صفحه فرود می‌گذرانند و نرخ تعامل افزایش می‌یابد.

افراد تبلیغات ویدیویی را به خاطر می‌سپارند

کلید اصلی تبلیغات اثربخش، به دست آوردن تعداد نمایش بالا نیست. شما تبلیغی را ساخته‌اید و انتظار دارید افراد نسبت به این تبلیغ واکنش نشان دهند، این واکنش می‌تواند، به خاطر سپردن برند شما، رجوع به وب‌سایت، یا خرید محصول باشد. مساله‌ای که اهمیت دارد، ساخت تبلیغی است که افراد آن را به یاد آورند، در این صورت عکس‌العمل لازم را نشان خواهند داد.

ویدیو بر چرخه خرید معاملات بین شرکت با مصرف‌کننده نهایی تاثیرگذار است

یکی از بزرگترین سوالاتی که بازاریابان می‌پرسند این است “چگونه می‌توانم افراد را ترغیب به خرید محصولات خود کنم؟”. آن‌ها شیوه‌های متفاوتی را برای دستیابی به این امر امتحان می‌کنند: تصاویر با کیفیت بالا، بهینه‌سازی صفحات محصولات، و بسیاری موارد دیگر. در نهایت ،ویدیوها به عنوان قدرتمندترین شیوه‌ای مطرح می‌گردند که می‌توانند برای متقاعد کردن بازدید‌کنندگان خود به کار گیرند.

کمپانی بازاریابی ویدیویی، Wyzowl ، متوجه شد ۷۷% از مصرف کنندگان پس از تماشای ویدیو مجاب به خرید آن محصول یا خدمت شده‌اند. تحقیق دیگری از سوی کمپانی ، Animoto، به نتایج مشابهی دست یافت: ۷۳% از افراد بعد از تماشای آنلاین ویدیو محصولات، احتمال خریدشان افزایش یافت.

۵ حقیقتی که لازم است در مورد تبلیغات ویدیویی بدانید | تبلیغات تلفن همراه عدد

ساخت ویدیو تنها بدین منظور نیست که افراد محصول را خرید کنند، ویدیوها بر کل فرایند تصمیم‌گیری تاثیرگذار هستند: ۹۰% از کاربران اعلام کرده‌اند ویدیو محصولات در فرآیند تصمیم‌گیری آنان کمک کننده بوده است.

۵ حقیقتی که لازم است در مورد تبلیغات ویدیویی بدانید | تبلیغات تلفن همراه عدد

در نهایت، مطابق تحقیقات گروه Aberdeen، شرکت‌هایی که از ویدیوها در استراتژی بازاریابی خود استفاده می‌کنند ، ۲۷% به نرخ کلیک‌شدگی بالاتری دست پیدا کرده‌اند.

به یاد داشته باشید: ویدیو‌ها بر عکس‌العمل افراد شامل بازدید صفحات یا خرید محصول و همچنین، بر کل چرخه خرید، از مرحله آگاهی تا فروش نهایی تاثیرگذار هستند.

تبلیغات ویدیویی برای تجارت بین شرکت‌ها نیز سودمند است

تا اینجا مشاهده کردید که تبلیغات ویدیویی تاثیر زیادی بر مصرف‌کنندگان دارد. اما این بدین معنا نیست تبلیغات ویدیویی برای تجارت بین کمپانی‌ها  سودمند نیست. تمامی حقایق ذکر شده در مورد بازاریابی بین شرکتی نیز صادق است. به همین دلیل است که ۹۶% از سازمان‌ها هم از ویدیو‌ها برای کمپین‌های بازاریابی خود استفاده می‌کنند و ۷۳% از آنان گزارش بازگشت سرمایه مثبتی را اعلام کرده‌اند.

اکثر سازمان‌های بین شرکتی اعلام کرده‌اند عمدتا ویدیو‌ها مفید هستند و ۵۰% از مدیران ارشد پس از تماشای ویدیو محوصلات یا خدمات به جستجوی اطلاعات بیشتری پرداخته اند. ۶۵% پس از مشاهده ویدیو از وب سایت مورد نظر بازدید کرده‌اند و ۳۹% با فروشندگان تماس گرفته‌اند.

۵ حقیقتی که لازم است در مورد تبلیغات ویدیویی بدانید | تبلیغات تلفن همراه عدد

همانند معاملات بین شرکت و مصرف‌کننده، ویدیوها تاثیر مثبتی بر کل سفر خریدار دارد. ۷۰% از بازاریابان بین شرکتی اعلام کرده‌اند ویدیوها از هر محتوایی مفید‌تر هستند.

به یاد داشته باشید: مدیران تماشای ویدیو را دوست دارند و تاثیرش به همان میزانی است که بر روی مصرف‌کنندگان تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که بازاریابان بین شرکتی، تبلیغات ویدیویی را قدرتمند و موثر یافته‌اند.

نتیجه گیری

در این مقاله با قدرت تبلیغات ویدیویی در استراتژی بازاریابی آشنا شدید. مشاهده کردید افراد چه میزان وقت صرف تبلیغات ویدیویی می‌کنند و تا چه مدت پیام‌های تبلیغاتی را به یاد می‌آورند. همچنین مشاهده کردید چگونه تجارت‌های بین شرکت با مصرف‌کننده و شرکت با شرکت می‌توانند قدرت را افزایش دهند.

الان نوبت شماست. ایا از کمپین‌های تبلیغات ویدیویی استفاده می‌کنید؟ اگر نه ، آیا این مقاله به شما کمک می‌کند ذهنیت خود را در مورد تبلیغات ویدیویی تغییر دهید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.