هدفمندی جغرافیایی با تبلیغات موبایلی، معجزه‌ای در صنعت بازاریابی

هدفمندی جغرافیایی با تبلیغات موبایلی، معجزه‌ای در صنعت بازاریابی | تبلیغات تلفن همراه عدد

هدفمندی جغرافیایی در تبلیغات موبایلی میزان فروش کسب و کارها را چند برابر خواهد کرد. خبر خوب برای کسب‌وکارها این است که با پیدایش تبلیغات موبایلی بر مبنای منطقه جغرافیایی، این امکان برای آن­‌ها به وجود آمده است تا تبلیغات را به صورت هدفمند به مشتریان خود نمایش دهند و به فروش بیشتری دست پیدا کنند.

تبلیغات موبایلی بر مبنای منطقه جغرافیایی دقیقا چیست ؟

در واقع یک امکان فوق‌العاده­ که هدفمندی جغرافیایی برای شما فراهم می­‌سازد هدفمندسازی پیام بازاریابی­‌تان بر مبنای مخاطب هدف و شهر و منطقه­ محل سکونت مخاطب می‌باشد. با دانش لازم در مورد منطقه محل سکونت و عادات رفتاری مصرف‌کننده ، می‌توانید در عادات‌شان رخنه کنید و با ارائه پیشنهادها و پیام­‌هایی که برای آن دسته از مصرف‌کنندگان معنا پیدا می‌کند آن­‌ها را ترغیب به خرید نمایید. برای مثال تیم شما تنها می‌­تواند در تهران یا شیراز خدمات ارائه دهد در این صورت نمایش تبلیغ شما به ساکنان شهر اصفهان فقط هدر دادن هزینه است. نکته­ قابل تامل در مورد این نوع تبلیغ، امکان تنظیم تبلیغ بر مبنای فرهنگ و حتی نوع گویش مخاطبان­‌تان است.

در واقع تبلیغات منطقه‌­ای، شخصی­­‌سازی شده‌­ترین نوع تبلیغات موبایلی است. اگر به صورتی دقیق از هدفمندی جغرافیایی بهره بگیرید  به نتایج شگفت­ انگیزی دست خواهید یافت.

برای اینکه دقیق­‌تر تاثیر تبلیغات هدفمند را با داد­ه‌های صحیح توضیح دهیم، اجازه دهید یک نمونه را با هم بررسی کنیم:

تصور کنید شخصی صاحب هتل‌های زنجیره‌ای در شهر مشهد است و هدف از اجرای کمپین تبلیغاتی، هدف قرار دادن شهرهایی است که برند این هتل در آن شهرها معروف می‌باشد و تقاضای مشتریان بالا است. با استفاده از هدفمندی جغرافیایی علاوه بر کاهش هزینه‌های تبلیغاتی ، کلیک‌های هدفمندتری را نیز به دست می آورد.

بررسی این نمونه­ باید اهمیت تاثیر تبلیغات بر مبنای منطقه جغرافیایی را برای شما آشکار ساخته باشد و به طور خلاصه می‌توان گفت تبلیغات  موبایلی بر مبنای منطقه جغرافیایی، شما را به مخاطبتان نزدیک‌تر می‌کند.

چرا تبلیغات موبایلی منطقه‌ای تاثیرگذارتر است؟

۱٫شخصی­ سازی شده است

طبق بررسی­‌های صورت گرفته همه ما می‌دانیم که پیام­‌های شخصی­‌سازی شده نسبت به پیام‌های عمومی لذت بیشتری را برای مشتریان به همراه دارد. پیام‌های منطقه­‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

۲٫هدفمند است

با وجود داده‌های قابل دسترس برای بازاریابان هیچ بهانه­‌ای برای هدفمند نبودن پیام تبلیغاتی وجود ندارد.

طبق بررسی‌های صورت گرفته ۴۶% از مردم گفته‌اند به دلیل نامرتبط بودن تبلیغات از مسدود کننده‌های تبلیغات استفاده می­‌کنند. در نتیجه اگر تبلیغات هدفمند شده باشند، مخاطبان ارتباط بیشتری برقرار می‌کنند. افراد در مناطق جغرافیایی متفاوت رفتار متفاوتی هم دارند. تبلیغ هدفمند شده یعنی هدر ندادن زمان و هزینه برای افرادی که به تبلیغات شما اهمیت نمی­‌دهند.

چرا باید تبلیغات موبایلی بر مبنای منطقه را آغاز کنید:

با توجه به افزایش رقابت میان کسب‌وکارها، تبلیغات منطقه­‌ای به شما این شانس را می‌­دهد که با پیشی گرفتن از رقبا، دقیقا بازار هدف را نشانه بگیرید. به عبارتی دیگر، بیش از ۶۶% از بازاریابان بیان کرده‌­اند یکی از هیجان­‌انگیزترین فرصت­‌ها در حوزه موبایل، تبلیغات مبتنی بر منطقه است به این دلیل که از این فرصت برخوردارند تا در مکان مناسب به مشتری واقعی دسترسی یابند.

هدفمندی جغرافیایی با تبلیغات موبایلی، معجزه‌ای در صنعت بازاریابی | تبلیغات تلفن همراه عدد
در رشته مدیریت بازرگانی تحصیل کردم، به رفتار مصرف کننده و روانشناسی علاقه زیادی دارم. در زمینه وبلاگ نویسی و شبکه های اجتماعی فعالیت میکنم و هر روز کارم برام یک روز جدید و شاد. عاشق سفر رفتن، کتاب خوندن و عکاسیم.