بک‌ لینک یا به بیانی لینک پشتیبان چه نقشی در سئو سایت ایفا می‌کند؟

بک‌ لینک یا به بیانی لینک پشتیبان چه نقشی در سئو سایت ایفا می‌کند؟ | تبلیغات تلفن همراه عدد

بک لینک چیست؟

بک لینک که با نام “لینک ورودی” (Incoming Link OR Inbound Link) هم شناخته می‌شود زمانی به کار می‌رود که یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگری یا به صفحه‌ای از یک وب‌سایت لینک می‌دهد. لینک بین این دو بک لینک نامیده می‌شود.

بک‌ لینک یا به بیانی لینک پشتیبان چه نقشی در سئو سایت ایفا می‌کند؟ | تبلیغات تلفن همراه عدد

چرا بک‌‌لینک دارای اهمیت است؟

بک لینک برای سئو بسیار ارزشمند است زیرا همانند یک پشتیبان اعتباری را از سایتی به سایت دیگر انتقال میدهد.

اساسا بک لینک تاییدی بر محتوای وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو می‌باشد. اگر وب‌سایت‌های زیادی به یک صفحه‌ی وب‌سایت یا به یک وب‌سایت لینک بدهند موتورهای جستجو تشخیص می‌دهند که محتوای این وب‌سایت ارزش لینک دهی دارد و بنابراین ارزش قرارگرفتن در صفحه نتایج جستجو را دارد. این لینک‌ها می‌تواند تاثیر مثبتی بر موقعیت وب‌سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو داشته باشد.

دریافت و ارسال بک‌لینک

دریافت لینک جزء اساسی سئو خارجی می‌باشد. روند دریافت این لینک‌ها با عنوان لینک‌سازی شناخته می‌شود.

برخی از بک لینک‌ها ارزشمندتر از باقی آنها هستند. بک لینک‌هایی که دنبال می‌شوند (Followed Backlink) و از سایت‌های معتبر و محبوب هستند بیشترین تمایل برای دریافت آن‌ها وجود دارد.

همینطور که بک لینک‌های که دریافت می‌کنید ارزش یکسانی ندارند لینک‌هایی که شما به صفحات مختلف می‌دهید هم ارزش یکسانی ندارند. زمانی که به یک صفحه خارجی لینک می‌دهید انتخاب شما ( که اعتبار صفحه، محتوا، دسترسی موتور جستجو و بسیاری از موارد دیگر را دربر می‌گیرد) تاثیر بسیار بالایی در رتبه بندی شما خواهد داشت.

 

مزایای بک‌لینک در سئو سایت

  • بهبود موثر در رتبه بندی

بک‌لینک در بهبود رتبه‌بندی که موتور جستجو انجام می‌دهد کمک کننده است.

اگر محتوای شما از سایت‌های دیگر لینک دریافت کند این محتوا طبیعتا رتبه بالاتری توسط موتورهای جستجو دریافت می‌کند.

هدف شما باید این باشد که در نوشته‌ها و صفحات خود لینک‌هایی به صفحه اصلی وب‌سایت‌تان ایجاد کنید.

  • فهرست‌بندی سریع‌تر

بک لینک‌ها به ربات موتور جستجو این امکان را می‌دهد که به وب‌سایت شما راحت دسترسی پیدا کنند و موثرتر در وب‌سایت شما بخزند.

به ویژه برای وب‌سایت‌های جدید بسیار با اهمیت است که به منظور دستیابی سریع ربات‌ها به وب‌سایتشان و اینکه به رتبه بهتری در صفحه نتایج موتور جستجو دست یابند، بک لینک دریافت کنند.

  • ترافیک ارجاعی

یکی از مزایای اصلی لینک‌ها این است که به ترافیک ارجاعی کمک می‌کنند.

معمولا زمانی که ترافیک ارجاعی مورد هدف قرار می‌گیرد، نرخ خروج (Bounce Rate) پایین است.

 

چگونه شروع به دریافت بک‌لینک کنیم؟

اکنون با عبارت بک‌لینک و تاثیر و اهمیت آن بر سئو کاملا آشنا شدیم. اکنون تعدادی تکنیک ساده برای افزایش میزان بک‌لینک وب‌سایت را توضیح می‌دهیم:

مهمترین حقیقتی که باید در مورد بک‌لینک موثر سئو بدانید این است که تعداد مهم نیست مهم کیفیت بک لینک‌ها می‌باشد.

اگر از سرویس‌های پولی برای دریافت لینک به وب‌سایت خود استفاده می‌کنید امکان جریمه شدن از طرف الگوریتم پنگوئن گوگل بسیار بالاست.

اکنون سوالی در ذهن شکل می‌گیرد:

چه شیوه‌هایی برای دریافت بک‌لینک با کیفیت به وبلاگ شما وجود دارد؟

  1. نگارش متون جذاب و مفید
  2. استفاده از متدهای لینک‌سازی
  3. ایجاد مقاله‌های بنیادی
  4. آغاز به بیان نظرات
  5. استفاده از وب دایرکتوری

 

  • نگارش متون جذاب و مفید

بهترین و ساده‌ترین شیوه برای دریافت بک لینک به وبلاگ شما هست.

زمانی که شما نوشته‌ای مفید و تاثیرگذار می‌نویسید افراد به نوشته شما لینک می‌دهند.

مقالاتی که جزء مقالات برتر هستند مثال خوبی برای پست‌هایی می‌باشند که بیشترین بک لینک را از وب‌سایت‌های دیگر دریافت می‌کنند.

نکته مهم: این نوشته‌ها بر اساس تحقیقات صحیح و مثال‌های عملی می‌باشد.

 

  • اظهار نظر

کامنت‌ها بهترین ، راحت‌ترین شیوه‌ بدون هزینه برای دریافت بک لینک است. در بلاگ‌هایی که قابل پیگیری(Followed) هستند کامنت بگذارید.

براساس به روز رسانی‌های اخیر لینک‌های غیرقابل پیگیری ارزشمند نیستند اما کامنت گذاشتن بر روی هر بلاگی بی‌فایده هم نیست و سبب می‌شود که شما به طور قطع به نتایج خوبی برسید.

کامنت‌ها به شما کمک می‌کنند نه تنها بک لینک دریافت کنید بلکه با افزایش ترافیک سبب می‌شود رتبه شما بهتر از پیش شود.

نکته مهم: مراقب اسپم شدن باشید!

 

یکی از شیوه‌های ساده دیگر برای دریافت بک‌لینک استفاده از وب دایرکتوری‌ها می‌باشد.

بر اساس گفته‌ها این شیوه خیلی این روزها رایج نمی‌باشد زیرا یافتن وب دایرکتوری مجاز کار راحتی نمی‌باشد. به این نکته توجه کنید که شما باید از وب دایرکتوری‌هایی که از شما درخواست می‌کنند به وب‌سایت آنها بک‌لینک ایجاد کنید تا وب‌سایت شما را در دایرکتوری خود قرار دهند دوری کنید.

نکته‌ی مهم دیگر اینکه اگر شما از تکنیک‌های دایرکتوری اتوماتیک استفاده می‌کنید هم اکنون متوقف‌اش کنید زیرا سبب می‌شود که بلاگ شما اسپم گردد. این معضل سبب می‌شود که شما هزینه سنگینی به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین دامین خود بپردازید و یا حتی کاملا از موتورهای جستجو حذف شوید.

 

بررسی بک لینک رقبا

بک لینک امر زمان‌بری می‌باشد. برای وب‌سایت‌هایی که به تازگی شروع به کار کرده‌اند بسیار دشوار است که درک کنند از کجا و چگونه لینک‌سازی را آغاز کنند. درست اینجاست که جستجو در بک لینک‌های رقباء مطرح می‌شود: با بررسی پروفایل بک لینک ( مجموعه‌ای از صفحات و دامنه‌های که به یک وب سایت لینک داده شده است) رقبای خود که براساس کلمات کلیدی مشترک با شما دارند و رتبه بسیار خوبی دارند دیدی از لینک‌سازی که به بهبود شما کمک شایانی می‌کند، می‌رسید.

تمام این متن نقش بک لینک را در بهبود وب‌سایت شما بررسی و نکات مهمی را در این زمینه ارائه کرده است. امیدواریم استفاده لازم را از آن ببرید.